• İhh 160x600
 • Pendik Gazete ile sizden gelenler, Son dakika! Pendik Belediyesi..
  » 
  Öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastanede
  a aa
  Tarih : 19 Ocak 2014 23:48
  Öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastanede
  Antalya'da öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastaneye gönderildi. Yetkililer ise içme suyu ve gıdalardan örnekler alarak inceleme başlattı.
  Öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastanede
  reklam
  reklam

  Antalya‘nın Aksu İlçesi’nde 20 öğrenci, zehirlenme şüphesiyle hastaneye götürüldü. Veliler taşan kanalizasyon yüzünden çocukların rahatsızlandığını savunurken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

  Aksu İlçesi’ne bağlı Kurşunlu Köyü’nde bulunan Kurşunlu İnci Kalender İlköğretim Okulu’nda bazı öğrenciler, karın ağrısı ve kusma şikayeti üzerine velileri tarafından hastaneye götürüldü. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Sağlık Müdürlüğü ekipleri içme ve kullanma suyundan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ise okuldaki yemekhaneden örnekler aldı.

  Olayı duyup okula gelen veliler, taşan kanalizasyon nedeniyle çocukların rahatsızlandığını ve hastaneye gitmek zorunda kaldıklarını savundu. Bazı öğrenciler ise okulda yedikleri yemekten dolayı rahatsızlandıklarını anlattı.

  Tehlikeli bir durum yok

  Olayla ilgili açıklama yapan Vali Yardımcısı Turan Eren, şöyle konuştu:
  “20 öğrenci Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. 16’sında rahatsızlık tespit edildi. Sağlık İl Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce olayla ilgili araştırma yapılıyor. Şu an itibariyle tehlikeli bir durum yok. Hastanede kimse yok. Ama neden olduğuyla ilgili de çalışmalar devam ediyor.”

  Okuldan telefon geldi

  Öğrenci velilerinden Mustafa Sarı, dün öğretmenin telefon etmesi üzerine okula geldiğini belirterek şöyle dedi:
  “Çocuğun karın ağrısı şikayeti olduğunu söylediler. Çocuk hasta, kusuyor, ishali var, ateşi var, halsiz. Sağlık ocağına ve hastaneye götürdüm, net bir sonuç bildirilmedi. Serum bağladılar, sonra biraz rahatladı.

  Üşütmüş, terlemiştir diye aldırmadık

  Bir başka veli Nevzat Kaplan ise olayın kanalizasyonun taşmasıyla alakalı olabileceğini anlatarak şöyle konuştu:
  “Benim çocuğum saat 10:30 gibi rahatsızlandı. Ama burada yemek yemedi. Bu olayın suyla ya da kanalizasyon taşmasıyla ilgili olduğu söyleniyor. Okulun içinde de koku var. Yemekle ilgisi yok diye düşünüyorum. Çocuk üşütmüş, terlemiştir diye aldırış etmedik. Akşamdan çoğu arkadaşımızın çocuğu hastaneye gitmiş. Okul yönetimi herhangi bir açıklama yapmadı.”

  Kurşunlu Köyü eski muhtarı Ali Doğan da kanalizasyon suyunun taştığını ve okulun içine dolduğunu söyledi. Şikayetler artınca sabah saatlerinde okulun temizletildiğini iddia ederek şöyle dedi:
  “Lağım suyu taştı, borular tıkandı, su yüzeye vurdu. Pislik ortada herkes görüyor. Çocuklar da burada oynuyor. Okulun içinde de koku olduğunu söyleniyordu.”

  DİĞER GENEL HABERLERİ

   • Diyarbakır-Silvan karayolunda bombalı saldırı

    Diyarbakır-Silvan karayolunda bombalı ...

    Diyarbakır-Silvan yolu arasında orta kaldırıma monte edilen el yapımı bomba patlatıldı. İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklamada; Diyarbakır'ın Merkez Sur ilçesinde teröristler tarafından...

   • “TIR’ı verin yoksa çatışma çıkar”

    “TIR’ı verin yoksa çatışma...

    Adana ve Hatay'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait yardım TIR'larına yapılan 'paralel operasyon'la ilgili yürütülen soruşturma şok eden ayrıntıları ortaya çıkardı. Adana TMK. 10. madde ile görevli...

   • Paralel komiser suçüstü yakalandı

    Paralel komiser suçüstü yakalandı

    17 Aralık ve 25 Aralık derin operasyonunun ardından paralel yapı içerisinde görev alan polislerin arşivleri silerek gizli belgeleri yok ettiği ortaya çıktı. Paralel yapının polislerine yönelik ilk suçüstü...

   • Savcı ananasın şifresinin peşinde

    Savcı ananasın şifresinin peşinde

    Gülen'e ait olduğu öne sürülen 1 Kasım 2013 tarihli konuşmanın içindeki, "Bu dostlarımıza Uganda'dan ananas falan gelmiş" ifadesinin ardından Başsavcılık re'sen harekete geçti. Başsavcılık Memur Suçları...

   • Meclis’in Yalova tesisleri bakıma alınıyor

    Meclis’in Yalova tesisleri bakım...

    TBMM Başkanlık Divanı, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde, bazı milletvekillerinin devamsızlıkları ve TBMM'nin Yalova'daki sosyal tesislerinin durumu yer aldı. Alınan...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  reklam

  GÜNÜN HABERLERİ