• İhh 160x600
 • Pendik Gazete ile sizden gelenler, Son dakika! Pendik Belediyesi..
  » 
  Mustafa Sarıgül partilileri fırçaladı
  a aa
  Tarih : 23 Ocak 2014 10:15
  Mustafa Sarıgül partilileri fırçaladı
  Gaziosmanpaşa ilçesi Karlıtepe Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunun açılışında kalabalığa seslenen Mustafa Sarıgül, bu sırada kendi aralarında konuşan partilileri fırçaladı.
  Mustafa Sarıgül partilileri fırçaladı
  reklam
  reklam

  Gaziosmanpaşa ilçesi Karlıtepe Mahallesi‘ndeki seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Mustafa Sarıgül burada toplanan kalabalığa seslendi.

  Hem Gaziosmanpaşa’da hem de İstanbul’da değişimin vaktinin geldiğini söyleyen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, “Kentsel dönüşüm konusunda hiçbir yurttaşımın onayı olmadan bu binada 12 tane daire varsa, 12 daire sahibi bana gelipte ’12’miz anlaştık burayı yeni baştan geliştirmek istiyoruz’ derse, başımın üstünde, hemen yaparım.Bir tanesi derse ki ‘bizim rızamız yok. Buraların yıkılmasını istemiyoruz, müteahhite verilmesini istemiyoruz derse’ o binayı Allah’ımdan başka kimse bana yıktıramaz” diye konuştu.

  ‘BANA YAĞ YAKMA’

  Konuşma yaptığı sırada iki partilinin kendi aralarında konuşmasına tepki gösteren Sarıgül, “Tayfun ikiniz kendi aranızda konuşacaksanız gidin konuşun. Benim gözümden hiç bir şey kaçmaz. ‘Buradan belediye meclisine gireceğim’ diye yağ yakma. Hayatımda yandan çalışanlarla işim olmaz, candan çalışan herkesle yoluma devam ederim. Bireysel menfaatlerinin peşinde koşanlarla işim olmaz” diyerek tepki gösterdi.

  ‘PARANIZ OLABİLİR, ADAM OLAMAZSANIZ NEYE YARAR?’

  “Allah’ım insanları denemek için ya para verir, ya makam verir. Paranız olabilir ama adam olmazsanız ne işe yarar” diyen Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Bugün Mustafa Sarıgül’de, değişimde bir enerji varsa o enerjimizi önce Allah’ımıza sonra da kadınlarımıza borçluyum. Her mahallemizde sadece kadınlarımızın yararlanacağı spor merkezlerini açacağız. Kadınlarımızla ilgili her mahallede sosyal tesislerimizi en güzel şekilde açacağız. Bir insanın vefalı olması lazım. Olmazsa taş olur. Vefasız olmayın. Ben bugün bu sokağa geldim. Not alacaksınız. 10 Nisan günü Büyükşehir Başkanı olarak da buraya gelmeyi Allah’ım bana kısmet etsin”

  ’18 TANE KANAL BAŞBAKAN’I YAYINLIYOR’

  Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarını yayınlayan TV kanallarına tepki gösteren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, “Sayın Başbakan TV’ye çıkıyor. 18 tane kanal aynı anda yayınlıyor. Erbakan hocayı gördük, Ecevit’i gördük. 20 tane kanal. Böyle bir şey olur mu? Asla ve asla ayırım yapmayacağım. Bu meydanda bulunan bütün arkadaşlarımın haklarını hukuklarını koruyacağım. Ama söz veriyorum. AK Parti’ye oy verenlerin de haklarını, hukuklarını koruyacağım” diye konuştu.

  ‘PALALILAR KADINLARIMAZA SALDIRIYOR’

  AK Parti iktidarının “Yüzde 50’si benim gerisi ne olursa olsun” dediğini öne süren Sarıgül, “O zaman palalı adamlar sokağa çıkıyor, kadınlarımıza saldırıyor. Benim görevim yurttaşlarımızın yüzde yüzünü kucaklamaktır. Başı açık olan kardeşim de benim. Başı kapalı olan kardeşim de benim. Camilerimiz de benim, cemevlerimiz de benim. Sinagoglarımız da benim. 50 İslam ülkesi içerisinde barışla demokrasiyle yönetiliyorsak bunun bir tek sebebi var. Biz cumhuriyet demeseydik, Çanakkale olmasaydı, Sakarya olmasaydı, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. Atatürk askerdi. İnançlara saygılı laiklik demeseydi, Afganistan’dan, Pakistan’dan, İran’dan farksız olurduk” diye konuştu.

  ‘BANA OY VEREN PİŞMAN OLMAYACAK’

  Kendisine oy verenlerin bir tek gün pişman olmayacaklarını belirten CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül sözlerini, “Başka partiye oy verenler, o kadar çok çalışacağım ki, 6 ay sonra diyecekler ki, ‘Sarıgül aslanmış, Sarıgül’e oy vermediğim için pişmanım'” diye sürdürdü.

  ‘SARIGÜL’Ü KORKUTAMAZ, DURDURAMAZLAR’

  Mustafa Sarıgül konuşmasını “Bazıları zannediyorlar ki, Sarıgül’ü durdururum, korkuturum. Sarıgül’ü yolundan döndüremezsin” diyerek tamamladı.

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül binlerce vatandaşın destek gösterileri arasında Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’ne geçti.

  Kaynak: DHA

  DİĞER SİYASET HABERLERİ

   • Torun: O zihniyeti yerle yeksan edeceğiz

    Torun: O zihniyeti yerle yeksan edeceğiz

    Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, seçim çalışmalarını ilçelerde ve kentin çeşitli mahallelerinde gerçekleştirdiği vatandaş buluşmalarıyla yoğun bir tempoda sürdürüyor. Yatırımları ve...

   • AK Parti’li İpek: Biz hesabımızı millete veririz

    AK Parti’li İpek: Biz hesabımızı...

    AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, partilerine süre biçenlerin ve ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyenlerin 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde alacakları cevapla büyük bir yanılgı...

   • Altan Tan’dan MHP’ye başsağlığı mesajı

    Altan Tan’dan MHP’ye başsa...

    BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, MHP Esenyurt seçim bürosuna düzenlenen saldırıyı kınadı.  seçim döneminde her türlü provokasyonun mümkün olduğunu belirterek, "Vefat eden kişiye Allah'tan rahmet...

   • Devlet Bahçeli: MHP’nin karşıtı medya ve PKK’dır

    Devlet Bahçeli: MHP’nin karşıtı ...

    MHP lideri Devlet Bahçeli Esneyurt'ta yaşanan  menfur saldırıyla ilgili konuştu. İçişleri Bakanımız yolda hareket halindeyken beni aradı ve başsağlığı dileklerini dilerken faillerin yakalanacağını söyledi. ...

   • Sadece bu fotoğraftaki en genç aday değil!

    Sadece bu fotoğraftaki en genç aday değil!

    AK Parti'nin İstanbul Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Sinan Erdem Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda 39 İlçe'nin Belediye Başkan Adayları...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  reklam

  GÜNÜN HABERLERİ