• İhh 160x600
 • Pendik Gazete ile sizden gelenler, Son dakika! Pendik Belediyesi..
  » 
  Milyon dolarlık lüks sitede inanılmaz olay!
  a aa
  Tarih : 21 Haziran 2013 11:01
  Milyon dolarlık lüks sitede inanılmaz olay!
  İstanbul Ataşehir'de meydana gelen inanılmaz olay 'bu kadar da olmaz' dedirtti. Şaşkınlık veren olay, en son mimari ve teknolojinin kullanılarak oluşturulduğu milyon dolarlık yaşam alanları da dahil hiçbir yerde güvende olmadığımızı gözler önüne serdi.
  Milyon dolarlık lüks sitede inanılmaz olay!
  reklam
  reklam

  Kenan Biter’in haberi

  Evlerin camlarından kağıt, plastik vb. envai çeşit çöplerin atıldığına çoğumuz çok kere şahit olmuşuzdur. Bu tarz görüntülere çok sık rastlayabileceğimiz semtler ise herkesin bildiği üzere malum semtlerdir. En azından o yerlerde bu tarz durumlara rastlamak muhtemeldir ve şaşırtıcı da gelmez insana.

  Ancak geçtiğimiz günlerde İstanbul’un elit semtlerinden Ataşehir’de milyon dolarlık dairelerin yer aldığı lüks bir sitede camdan aşağıya atılan cisimler yüzünden meydana gelen ve 6 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı kazayı duyanlar kulaklarına inanamıyor. Çünkü camdan atılan cisimler ve kazanın meydana geliş biçimi çok ilginç…

  İnanılmaz olay 16 Haziran Pazar günü gece 01:30’da Batı Ataşehir’de Ağaoğlu İnşaat tarafından yapılan ve milyon dolarlık 990 adet ultra lüks dairenin yer aldığı Andromeda Residence’da yaşandı.

  Söz konusu sitenin altında yer alan bir cafede çalışan Ahmet Gökçe geceleyin mesai bitimi evine gitmek üzere sitenin ana giriş kapısından çıktığı anda büyük bir gürültü ile üzerine düşen cam parçaları ile ciddi şekilde yaralanırken, Gökçe ile birlikte olay yerinden geçen 5 kişi de çeşitli yerlerinden hafif yaralanarak talihsiz kazayı ucuz atlattı.

  BAŞINDA 6 CM KESİK, TOPLAM 13 DİKİŞ!

  Cam parçalarının üzerine düşmesi üzerine kısa süreli şok yaşayan Gökçe, etraftakiler tarafından apar topar Ataşehir Memorial Hastanesi’ne kaldırıldı. Başında 6 cm kesik ve damar yırtılması ile sağ ve sol kolda kesikler tespit edilen Gökçe’nin başına 7 dikiş, her iki koluna da 3’er dikiş atılırken, beyninde oluşan kan birikmesi yüzünden ise 1 gün boyunca müşahede altında tutularak ertesi gün taburcu edildi.

  CAMDAN AVİZE VE METAL EŞYA ATMIŞLAR

  Sitenin giriş kısmında yer alan ve 6 kişinin yaralanmasına neden olan camların kırılma sebebi ise çok ilginç. Site sakinlerinden birinin (Henüz kim olduğu tespit edilmedi) camdan attığı avize sarkıtları ve metal parçaları giriş kısmında yer alan tavandaki camların kırılmasına sebep olmuş. Milyon dolarlık dairelerin yer aldığı ultra lüks bir sitede camdan bu tarz eşyaların atılması ise kafaları iyice karıştırdı.

  SİTE YÖNETİMİ: İŞ KAZASI!

  İlginç kaza sonrası sorumluların cezalandırılmasını isteyen Ahmet Gökçe’nin abisi ilhan Gökçe, kardeşinin kaza sonrası psikolojisinin ciddi şekilde bozulduğunu belirterek, ”Site yönetimi bunun bir iş kazası olduğunu ileri sürerek sorumluluğu üstünden atmaya çalışıyor. Oysaki bunun iş kazası ile ilgili bir durumu yok. Benim kardeşim sitenin çalışanı veya personeli değil. Burada tamamen sorumluluk site yönetimine ait. Yönetim olayı gerçekleştirenleri tespit ederek polisle paylaşmalı ve bu kişiler gerekli cezaları almalı. Çünkü benim kardeşim o camların farklı bir yerine gelmesi sonucu hayatını da kaybedebilirdi. Bu ihmal cezasız kalmamalı.” dedi.

  ”2011’DE YİNE AYNI ŞEKİLİDE KAZA OLDU” İDDİASI

  Gökçe, ortalıkta dolaşan söylentilere göre bu tarz bir kazanın 2011 yılında da meydana geldiğini ifade ederek, sitenin giriş kısmının üst tarafını kaplayan camların da buzlu cam olmadığını ve sıradan camlar ile döşendiğini bu yüzden de camların dayanma gücünün zayıf olduğunu ancak bunun yanında tahribat gücünün de yüksek olduğunu iddia etti.

  SİTE YÖNETİMİNDEN İTİRAF GİBİ DUYURU!

  Olay sonrası bunun bir iş kazası olduğunu ileri sürerek sorumluluğu tamamen üzerinden atmaya çalışan site yönetiminin internet sitesinde site sakinlerine yönelik yayınladığı uyarı yazısı ise çok ilginç. Söz konusu duyuruda bu tarz durumların sürekli olduğu itiraf edilirken, defalarca uyarı yapılmasına rağmen halen bu tarz durumların yaşandığı belirtiliyor ve site sakinlerine daha önceden rahatsızlık verebileceğinden ötürü kurulamayan kameralı sistem ile bir nevi gözdağı veriliyor.

  İşte site yönetiminin yayınladığı o duyuru:

  DUYURU : 2013 / 15 17.06.2013
  KONU : Daire Pencerelerinden Aşağıya Atılan Cisimler

  Sayın Andromeda Residence Sakinlerimiz,

  Son bir hafta içerisinde daire pencerelerinden aşağıya metal parçaları ve avize sarkıtları atıldığı tespit edilmiş, hatta atılan sarkıtlar Rezidans ana giriş bölgesinde bulunan camlı tavan üzerine gelmesi sebebiyle 6 kişi yaralanmış ve 3 adet cam kırılarak hayati zararlarla beraber yüksek maliyetlerde zarar meydana getirmiştir.

  Böylesi hayati zararlara sebep olabilecek düşüncesiz davranışlar konusunda yönetim olarak defalarca uyarılarda bulunmamıza rağmen bazı şahıslar ne yazık ki insan hayatını hiçe sayarak yapılan bu davranışları sürdürmektedir.

  Daha önce sürekli gündemimizde bulunan Andromeda blok dış cephelerini gören kamera sisteminin koyulması konusunda daire sakinlerimizi rahatsız edebileceğinden dolayı uygulamaya koymamıştık.
  Ancak görülüyor ki bu cisim atma olayları, kameranın oluşturacağı rahatsızlıktan daha fazlasını yaşatmaktadır.

  Bu sebeple kurulacak olan kamera sistemi sayesinde bir sonraki olayda ilgili daire tespit edilerek hem yönetim adına hemde daire sakinleri adına emniyete şikayette bulunarak hakkında işlem yapılması sağlanacak ve dava açılacaktır.

  Aşağıya atılan her hangi bir cismin insanlara, ortak alanlara ve çevreye çok ciddi hayati zararlar verebileceğini hatırlatarak konuyla ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.

  AĞAOĞLU MY WORLD
  ANDROMEDA RESIDENCE YÖNETİMİ

  kenan.biter@haber7.com 

   

  DİĞER GENEL HABERLERİ

   • Diyarbakır-Silvan karayolunda bombalı saldırı

    Diyarbakır-Silvan karayolunda bombalı ...

    Diyarbakır-Silvan yolu arasında orta kaldırıma monte edilen el yapımı bomba patlatıldı. İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklamada; Diyarbakır'ın Merkez Sur ilçesinde teröristler tarafından...

   • “TIR’ı verin yoksa çatışma çıkar”

    “TIR’ı verin yoksa çatışma...

    Adana ve Hatay'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait yardım TIR'larına yapılan 'paralel operasyon'la ilgili yürütülen soruşturma şok eden ayrıntıları ortaya çıkardı. Adana TMK. 10. madde ile görevli...

   • Paralel komiser suçüstü yakalandı

    Paralel komiser suçüstü yakalandı

    17 Aralık ve 25 Aralık derin operasyonunun ardından paralel yapı içerisinde görev alan polislerin arşivleri silerek gizli belgeleri yok ettiği ortaya çıktı. Paralel yapının polislerine yönelik ilk suçüstü...

   • Savcı ananasın şifresinin peşinde

    Savcı ananasın şifresinin peşinde

    Gülen'e ait olduğu öne sürülen 1 Kasım 2013 tarihli konuşmanın içindeki, "Bu dostlarımıza Uganda'dan ananas falan gelmiş" ifadesinin ardından Başsavcılık re'sen harekete geçti. Başsavcılık Memur Suçları...

   • Meclis’in Yalova tesisleri bakıma alınıyor

    Meclis’in Yalova tesisleri bakım...

    TBMM Başkanlık Divanı, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde, bazı milletvekillerinin devamsızlıkları ve TBMM'nin Yalova'daki sosyal tesislerinin durumu yer aldı. Alınan...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  reklam

  GÜNÜN HABERLERİ