• İhh 160x600
 • Pendik Gazete ile sizden gelenler, Son dakika! Pendik Belediyesi..
  » 
  Ehl-i Sünnet Alimler Birliği’nden tam sayfa ilan
  a aa
  Tarih : 21 Ocak 2014 21:53
  Ehl-i Sünnet Alimler Birliği’nden tam sayfa ilan
  Ehl-i Sünnet Alimler Birliği, Türkiye'deki son gelişmelerle ilişkin hazırladığı
  Ehl-i Sünnet Alimler Birliği’nden tam sayfa ilan
  reklam
  reklam

  Ehl-i Sünnet Alimler Birliği Genel Sekreteri Hüsnü Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilanın hissiyatlarının ve düşüncelerini ifade ettiğini belirtti.

  İlan kararını verirken, olayların üzerinden zaman geçtiğini ve arka planlarının araştırıldığını anlatan Kılıç, bu süreçte serinkanlı bir şekilde hareket edildiğini kaydetti.

  Kılıç, olayları sürekli müzakere ve muhakeme ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

  “Ülkemizde son dönemde yaşananlar, Türkiye’nin İslam dünyasındaki itibarını zedelemeye yönelik. Olayların arkasında bulunan irade milli, İslami ve sağduyulu değil. Kanaatlerimizi kamuoyuyla paylaşmak istedik. Bu ilan, son gelişmelerin arka planını farketmeyen halis kardeşlerimize sorumluluğun şahsi olduğunu belirtmek, sorumluluklarını hatırlatmak ve ona göre tavır almalarını isteyen bir ilandır. Hissiyatımızı, düşüncelerimizi ifade eden bir beyandır. İlan, inanmış ve ülke menfaatlerini düşünen kişilerin birlik içerisinde millet, ümmet bilinciyle hareket etmesi gerektiğini kamuoyuna duyuruyor. Birdenbire bir tepki değildir.”

  -İlandan

  Bugün bazı gazetelerde tam sayfa halinde yer alan “Tarihten Ders Almak” başlıklı ilanda, şunlar kaydedildi:

  “Tam da eski Türkiye’nin tasfiyesi ve yeni Türkiye’nin inşası sürecinde ‘yeniden doğuş’un milletçe varoluşumuzun büyük ümit ve heyecanını yaşadığımız son yıllarda, ülkemiz ve insanımız, hatta bütün ehl-i sünnet dünyası bir süredir beklenmedik bir tehdit taarruz ve ihanetle karşı karşıyadır.”

  Bugün batıdan doğuya bütün İslam coğrafyasını yangın yerine çeviren “küresel şer ittifakı” ile içiçe entegre bir savaş yürütüldüğü belirtilen ilanda, şu ifadelere yer verildi:

  “Gezi olayları, zaman ayarlı, toptancı yolsuzluk operasyonları alelade hadiseler değil, küresel şer ittifakının taşeronları marifetiyle ülkemizde yürüttükleri çok yönlü sosyal, siyasal, ekonomik ve stratejik operasyonlardır.

  Hiçbir tevile yer bırakmayacak gerçeklikten ibaret bu ‘küresel stratejik eylem planı’nda bizi büyük üzüntü ve inkisara sevk eden, maalesef belli bir cemaat ve hizmet topluluğunun bu plana alet edilmesi ve uygulanmasına vasıta kılınmasıdır.”

  Birlik olarak Müslüman bir topluluğun “taammüden” böyle bir rol üstlenmiş olabileceğine inanılmadığı bildirilen ilanda, “Uluslararası aktör haline gelmek, küresel güçlerin tesir alanında, onlarla işbirliği içinde bulunmak, zaruret ve zaafını doğurabileceği gibi cemaat bünyesini yabancı unsurların ve şer güçlerin nüfuzuna da maruz bırakmış olması muhtemeldir. Birgün yaptıklarından mutlaka hesaba çekileceğinin şuurunda olan hiçbir mümin böyle bir taammüdün içinde olamaz” değerlendirmesi yer aldı.

  – “Artık kaybetmeye tahammülümüz yoktur”

  “Yolsuzluk ve suistimallere asla müsamaha gösterilemeyeceği gibi, insanların haysiyet ve itibarlarını ilzam edici iddia ve ithamlarda da asla önyargılı davranılamaz. Hiç şüphesiz, adaletsiz adalet en büyük yolsuzluktur. Toplumda huzur ve barışın teminatı adalettir” ifadelerinin kullanıldığı ilanda, şunlar kaydedildi:

  “Ümidimiz odur ki küresel şer ittifakının kıskacında bir algı travması yaşayan halis çevreler, takiyeci siyasetten, paralel yapılanma ve gölge iktidar arayışlarından arınıp; samimiyetle, ümmet birliğini ve tevhit bilincini güçlendirecek asli hizmetlerine sahip çıkacaklardır. Osmanlı’yı ve Ulu Hakan Abdülhamid’i tasfiye eden zamanın küresel şer ittifakının sehven yanında olan halis Müslümanlar’ın yaşadıkları hüsran ve pişmanlıklar, bizim için unutulmaması gereken kıymetli bir örnektir. ‘Mümin iki kere aynı yanlışa düşmez’, düşmemelidir. Son olarak, bir asır öncesinden beri kaybettiklerimizi yeniden kazanabileceğimiz, bizimle birlikte bütün İslam dünyasının da kazanacağına inandığımız maddi-manevi imkan ve şartların kemal derecesine erişeceğimiz Yeni Türkiye sürecinde artık kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Yeniden kaybetmemek ve tarihteki varoluşumuzu yeni dünyada gerçekleştirmek için, misyon sahibi liderinin şahsında ülkemiz ve insanımız üzerinden ümmet değerlerinin tasfiyesine memur küresel şer ittifakı operasyonlarına, kaos tüccarlarına hep birlikte ‘dur’ demeliyiz. Bu siyasi bir vazife olduğu kadar, tarihi bir mükellefiyet ve dini bir vecibedir. Bu konudaki görüş ve tavrımızı aziz milletimizle paylaşıyor, ülkemizin ve Alem-i İslam’ın birlik, barış ve huzur için duaya davet ediyoruz.”

  Kaynak: AA

  DİĞER GENEL HABERLERİ

   • Diyarbakır-Silvan karayolunda bombalı saldırı

    Diyarbakır-Silvan karayolunda bombalı ...

    Diyarbakır-Silvan yolu arasında orta kaldırıma monte edilen el yapımı bomba patlatıldı. İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklamada; Diyarbakır'ın Merkez Sur ilçesinde teröristler tarafından...

   • “TIR’ı verin yoksa çatışma çıkar”

    “TIR’ı verin yoksa çatışma...

    Adana ve Hatay'da Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) ait yardım TIR'larına yapılan 'paralel operasyon'la ilgili yürütülen soruşturma şok eden ayrıntıları ortaya çıkardı. Adana TMK. 10. madde ile görevli...

   • Paralel komiser suçüstü yakalandı

    Paralel komiser suçüstü yakalandı

    17 Aralık ve 25 Aralık derin operasyonunun ardından paralel yapı içerisinde görev alan polislerin arşivleri silerek gizli belgeleri yok ettiği ortaya çıktı. Paralel yapının polislerine yönelik ilk suçüstü...

   • Savcı ananasın şifresinin peşinde

    Savcı ananasın şifresinin peşinde

    Gülen'e ait olduğu öne sürülen 1 Kasım 2013 tarihli konuşmanın içindeki, "Bu dostlarımıza Uganda'dan ananas falan gelmiş" ifadesinin ardından Başsavcılık re'sen harekete geçti. Başsavcılık Memur Suçları...

   • Meclis’in Yalova tesisleri bakıma alınıyor

    Meclis’in Yalova tesisleri bakım...

    TBMM Başkanlık Divanı, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde, bazı milletvekillerinin devamsızlıkları ve TBMM'nin Yalova'daki sosyal tesislerinin durumu yer aldı. Alınan...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  reklam

  GÜNÜN HABERLERİ