• İhh 160x600
 • Pendik Gazete ile sizden gelenler, Son dakika! Pendik Belediyesi..
  » 
  Başbakan Erdoğan’dan önemli açıklamalar
  a aa
  Tarih : 20 Ocak 2014 2:27
  Başbakan Erdoğan’dan önemli açıklamalar
  Erdoğan, ÖNDER tarafından düzenlenen programda konuştu.
  Başbakan Erdoğan’dan önemli açıklamalar
  reklam
  reklam

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, imam hatip liselerinin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) ile Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği programda konuştu.

  Erdoğan, Burhan Felek Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “100 Yıllık Hikaye İmam Hatip” etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu.

  “Tüm imam hatip gönüllülerine teşekkür ediyorum, rabbim onlardan razı olsun. mekanları cennet olsun” diyen Erdoğan, “Fahri kainat efendimiz, Hazreti Peygamberimiz buyuruyor ki ‘İnsanoğlu öldüğü zaman amel defteri kapanır. Yalnız üç kişinin amel defteri açık kalır. Ve sevap yazılmaya devam eder. Sadaka-i cariye verenlerin, hayırlı bir evlat yetiştirenlerin faydalı ilim bırakanların amel defterleri kapanmaz. Öldükten sonra da sevap yazılır.’ İnanıyorum ki imam hatiplerden yetişen dürüst ahlaklı salih, onların kabirleri inşallah nur ile dolacak” dedi.

  BAŞ ÖRTÜSÜ ZULMÜNÜ SONA ERDİRDİK

  Katsayı zulmüne son vererek imam hatip okullarının kapısındaki kilidi söküp attıklarını söyleyen Erdoğan, “Yol arkadaşlarımı özellikle tebrik ediyorum. Sizlere layık olabildiğimiz için mutluyum. Üniversitelerde başörtüsü zulmünün sona ermesi için mücadele eden yol arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Kamuda başörtülü çalışmayı tesis edenlere yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  SİNSİ BİR VİRÜS GİBİ OLMADIK

  “Biliyorum çok zulme uğradınız, ama hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadık” ifadelerini kullanan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Merhametlilerin en merhametlisinden ümidimizi asla kesmedik. Kaderin üstünde mutlaka bir kader vardır dedik. Hiçbir şey yapamadığımız zamanlarda seccadelerimize sığındık. Biz sabırsızlardan olmadık. Tahammülsüzlerden olmadık. Bütün tahriklere rağmen, eline silah alanlardan olmadık. Yerin üstü varken, siyaset varken, yerin altını tercih edenlerden, sinsi bir virüs gibi bünyeyi işgal etmeye çalışanlardan olmadık.”

  GARİP YA DA PARYA KELİMELERİNİ KULLANMAYACAĞIZ

  Necip Fazıl Kısakürek’in “Sakarya Türküsü” şiirine atıfta bulunan Başbakan Erdoğan, “Burada garip ya da parya kelimelerini değil, öz yurt ve öz vatan kelimelerini öne çıkaracağız. Burası bizim öz yurdumuzdur, öz vatanımızdır, biz bu milletin fertleriyiz, ta kendisiyiz. Biz bu aziz şehitlerin torunlarıyız. 76 milyon biz hep birlikte bu ülkenin sahipleriyiz” ifadelerini kullandı.

  BİZİM MÜCADELEMİZ HAK MÜCADELESİ

  “Şunu herkesin bilmesini istiyorum. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir” diyen Erdoğan, milletin değerlerini yüceltmek ve yaşatmak istediklerini söyledi ve mücadelelerinin bu yönde olduğunu belirtti. Gayri meşru yollarla haktan kopamayacaklarını ifade eden Erdoğan, “Şahsi hırsları, güç ve iktidar gözü dönmüşlüğünü öne çıkarıp, sıraat-ı müstakimden sapamayız. Menzile ulaşmak için her yöntemi mubah göremeyiz” diye konuştu.

  BİZE GELEN EMİR SON DERECE AÇIKTIR

  “Bize gelen emir son derece açıktır. Emrolunduğun gibi dosdoğru ol” ifadelerini kullanan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak doğru olursan kazanırsın. Ancak dik durursan başarırsın. Rüzgara göre eğilen yön değiştiren, ilke tanımayan çizgi tanımayan ahlak ve edep tanımayan hiçbir mücadele zafer kazanamaz. Başarı sağlayamaz. Menzile ulaşamaz. İşte biz böyle bir mücadelenin içinden geliyoruz.”

  MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN’A TUZAK KURMAZ

  “Allah’tan başka zafer sahibi yoktur” diyen Erdoğan, “Onun için ben bugün buradan, bu kapalı spor salonunda, sizlerin huzurunda , sizlerle birlikte, canlı yayın yapan tüm televizyon kanallarından milletime ve dünyaya sesleniyorum. Kardeşlerim şunu unutmayınız. Hangi makamda olursak olalım. Kibri gururu yanımıza yaklaştırmadık ve yaklaştırmayacağız. Ve şunu unutmayacağız. Müslüman o kimsedir ki, onun dilinden ve elinden tüm Müslümanlar emindir, salimdir. Müslüman, Müslüman’a tuzak kuramaz. Bırakın, başka insanlara da tuzak kuramaz.

  HERKES HATA YAPABİLİR

  Herkesin hata yapabileceğini belirten Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Ben buradan bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Bizler özellikle Müslümanlar olarak, ubudiyet anlayışımızı gözden geçirmek zorundayız. Biz Allah’tan başka mabud tanımıyoruz. Bunu bileceğiz. Faniler bize mabud olamaz. Cumhurbaşkanı’nın da hatası vardır, Tayyip Erdoğan’ın da hatası vardır, TBMM Başkanı’nın da hatası vardır. Bunları bileceğiz göreceğiz. Hiçbir insan sorgulanamaz değildir. Hepimizin sorgulanabileceğimizi bilmemiz lazım. Onun için kendimizi gözden geçirmeye mecburuz.”

  BEN ONLARDAN RAZIYIM

  Dört çocuğunun da imam hatip mezunu olduğunu söyleyen Erdoğan, “Oradan mezun oldular. İkisi Kartal, ikisi Kadıköy olmak üzere. Ben onlardan razıyım, rabbim de razı olsun inşallah. Son zamanlarda evlatlarımla ilgili olarak ana muhalefetin yapmış olduğu çamur atma propagandaları… Şunu çok açık net söylüyorum. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın, bir saniye yanımda tutmam, evlatlıktan reddederim. Bu kadar açık konuşuyorum” dedi.

  ANANAS CUMHURİYETİ KURALIM DEMEDİLER

  “Bu milletin fertleri inanın sizin için gece gündüz dua ettiler” diyen Başbakan Erdoğan, kendi yurtta kaldığı dönemden anılarını anlattı. İmam hatiplere hizmet eden isimsiz kahramanların olduğunu belirten Erdoğan şunları söyledi: “Bunlar unutulamaz. Onları rahmetle anıyoruz. Sizin için millet için ülke için fedakarca mücadele ettiler. İktidar peşinde olmadılar, para peşinde hiç olmadılar, örgüt kuralım demediler. Paralel devlet kuralım demediler. Saadet zinciri oluşturalım demediler. Hükümetler kurup hükümetler yıkalım demediler. Uluslararası şebekelere maşalık yapalım demediler. Devlet içinde devlet olalım demediler. Ananas cumhuriyeti kuralım demediler. Onların bir tek derdi vardı. Ülkenin milletin dertlerini, kutsallarını öğreten inançlı gençler yetiştiren imam hatip okulları ayakta dursun istediler.”

   

  DİĞER SİYASET HABERLERİ

   • Torun: O zihniyeti yerle yeksan edeceğiz

    Torun: O zihniyeti yerle yeksan edeceğiz

    Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, seçim çalışmalarını ilçelerde ve kentin çeşitli mahallelerinde gerçekleştirdiği vatandaş buluşmalarıyla yoğun bir tempoda sürdürüyor. Yatırımları ve...

   • AK Parti’li İpek: Biz hesabımızı millete veririz

    AK Parti’li İpek: Biz hesabımızı...

    AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, partilerine süre biçenlerin ve ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyenlerin 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde alacakları cevapla büyük bir yanılgı...

   • Altan Tan’dan MHP’ye başsağlığı mesajı

    Altan Tan’dan MHP’ye başsa...

    BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, MHP Esenyurt seçim bürosuna düzenlenen saldırıyı kınadı.  seçim döneminde her türlü provokasyonun mümkün olduğunu belirterek, "Vefat eden kişiye Allah'tan rahmet...

   • Devlet Bahçeli: MHP’nin karşıtı medya ve PKK’dır

    Devlet Bahçeli: MHP’nin karşıtı ...

    MHP lideri Devlet Bahçeli Esneyurt'ta yaşanan  menfur saldırıyla ilgili konuştu. İçişleri Bakanımız yolda hareket halindeyken beni aradı ve başsağlığı dileklerini dilerken faillerin yakalanacağını söyledi. ...

   • Sadece bu fotoğraftaki en genç aday değil!

    Sadece bu fotoğraftaki en genç aday değil!

    AK Parti'nin İstanbul Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla Sinan Erdem Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda 39 İlçe'nin Belediye Başkan Adayları...

  Bu habere hiç yorum yapılmamış.
  reklam

  GÜNÜN HABERLERİ